top of page

My Site Group

Public·10 members

Вардар Тиквеш во живо 10.12.2023 Бесплатно


28.11.2023 — 2023 — [HD во живо-] Во живо Силекс Шкупи гледја 26 февруари 2023Од сите ... ((Стриминг<<)) Тиквеш Гостивар гледја во живо 4 Струга Вардар ...


Дриблинг - 10. 2022РК Еурофарм Пелистер го одбележа 57-от избор на најуспешни битолски спортисти во организација на Сојузот на спортови на Битола. * Јосип Периќ – најдобар спортист на Битола за 2021 година * Павле Атанасијевиќ – четврто место во изборот на десетте... Опсервер - 10. 2022Ден откако потпиша двегодишен договор со францускиот лев бек Руди Сери, македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер ги засили своите редови за новата сезона и со португалскиот среден бек Вилсон Дејвис. MakPress - 10. Тиквеш - Вардар | Резултат во живо | 17 септември 2023 17.9.2023 — Резултат во живо од Тиквеш - Вардар на 17 септември 2023, 15:00. Фудбал, ПМФЛ. GFK Tikvesh 1930 - FK Vardar Skopje. 2022Од таборот на Еурофарм Пелистер втор ден по ред објавуваат дека е постигнат договор со нов ракометар. Откако вчера го објавија доаѓањето на Руди Сери, денеска битолскиот клуб објави дека е постигнат договор и со Вилсон Дејвис. Екипа - 10. 2022Општина Битола ги додели признанијата за најдобрите спортисти за изминатата година, при што наградата за „спортист број 1 на Битола за 2021“ заслужено заврши во рацете на Јосип Периќ. Ракометарот од БиХ е предводник на тимот на Еурофарм Пелистер и... Слободен Печат - 10. 2022Ракометарот на Еурофарм Битола, Јосип Периќ е избран за спортист на град Битола за 2021 година во изборот на организација на Сојузот на спортови на Битола. Периќ е еден од најдобрите ракометари на битолчани кои обезбедија пласман во осминафиналето... 24 Ракомет - 10. 2022Јосип Периќ, ракометарот на Еурофарм Пелистер ја одбележа вечерта во изборот на најуспешните битолски спортисти, добивајќи ја највредната награда – спортист на Битола за 2021 година. Градот по 57. Вечер Прес - 10. 2022Македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер ќе биде посилен во новата сезона за услугите на Французинот Руди Сери, кој потпиша две годишен договор со екипата од Битола. Францускиот 27-годишен лев бек ќе се пресели во Еурофарм Пелистер од... Еурофарм Пелистер сериозно го предизвикува Вардар во сите домашни конкуренции, со надеж дека ќе го детронизира во Суперлигата и Купот како што тоа му успеа во... Битола Њуз - 11. 2022Управата на Еурофарм Пелистер напоредно со засилувањата кои ги објавува во Еурофарм Пелистер, денес најави ново засилување, овој пат во Еурофарм Пелистер 2, кој ќе биде во клубот со крајот на сезоната, до кога е и важноста на договорот. OhridNews - 11. 2022Групната фаза од ракометниот Куп на Македонија ќе се одигра утре во салата Боро Чурлевски – Битола. Охрид за противник ја има екипата на Драчево од Скопје, а натпреварот е со почеток во 13:00 часот. Академија Пандев Струга во живо 11 ноември 2023 31.10.2023 — (ОНЛАЈН>) Вардар... Тиквеш Академија Пандев 8 ноември 2023 Тел | fva1 пред 7 часа — Од FK Akademija Pandev - FK[[[Гледајте=]]>] Академија Пандев ... Live Streaming 19:15 часот РК ПАРТИЗАН 2016 СПОРТ – ГРК ТИКВЕШ 2014. 09.12.2023 – САБОТА. 14 10.12.2023 – НЕДЕЛА. 13:00 часот РК КИЧЕВО 2020 – РК ВАРДАР НЕГОТИНО · 14:00 ... Јанчев по дебито Тиквеш- Вардар, благодарност до МВРМакедонијаПо завршувањето на денешниот фудбалски натпревар во Кавадарци сакам да упатам голема благодарност до Министерство за внатрешни работи / Мinistria e Punëve të Brendshme и сите кои беа дел од натпреварот. Натпреварот беше натпревар на кој имаше висок ризик од било каков инцидент. Тиквеш | Резултат во живо | 10 Декември 2023, 13:00 Резултат во живо од Вардар - Тиквеш на 10 Декември 2023, 13:00. Фудбал, ПМФЛ. FK Vardar Skopje - GFK Tikvesh 1930. Во текот на вчерашниот ден и апелиравме токму за тоа. Но денес со посетеност од над 4500 гледачи и две навивачки групи, натпреварот помина без ниту еден инцидент. Благодарение на МВР и сите инволвирани сектори кои се задолжени за безбедноста на настани од овој тип, напиша првиот човек на Кавадарци, Митко Јанчев на Фејсбук. ЗабаваУбавата Кајла Симонс многумина ја паметат по извонредните достигнувања на терените за одбојка. Но, пошироката јавност ја познава и поради нејзината склоност да споделува провокативни фотографии. За жал, токму тие фотографии доведоа до крај на нејзината одбојкарска кариера. Атрактивниот фустан на радост на фановите на пејачката на социјалните мрежи го истакна бујното деколте на сексапилната Севе. МакедонијаПроменливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Според УХМР утре попладне и кон крајот на денот, во западните делови ќе има локални врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места од снег. Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 0, а максималната ќе достигне од 4 до 10 степени. Во Скопје променливо облачно со слаб југоисточен ветер. Екс одбојкарката сега повторно го привлече вниманието на јавноста појавувајќи се во проѕирен градник. Кајла која ужива да се фотографира најчесто на социјалните мрежи на радост на фановите објавува фотки на кои во преден план се нејзџините природни бујни облини. Шоу бизБалканската музичка ѕвезда Северина Вучковиќ со години важи за една од најсексапилните пејачки на овие простори, тоа го потврди и со својата последна објава на социјалните мрежи. Провокативната Севе редовно добива многу комплименти поради нејзината витка става, но и сексапилните стајлинзи, како за на сцената, така и за во приватниот живот. Северина сега воодушеви со изборот на фустанот со необично деколте. 28-годишна, Симонс долги години беше една од најпрепознатливите одбојкарки ширум светот, но за жал, поради контроверзите околу нејзините разголени слики, таа беше исфрлена од клубот, поради што и го напушти спортот воопшто. Убавата спортистка поради одлуката на клубот реши дека е време да се сврти кон нови насоки во животот надвор од спортската кариера. „Бев распната затоа што не можев да уживам во своето тело и да се занимавам со спортот што го сакам“. Тогаш сфатив дека не треба да дозволиш луѓето да влијаат на тоа како се доживуваш себеси“, истакна во минатото убавата Кајла. Шкупи Вардар гледајте во живо 5 ноември 2023 4.11.2023 — 13.8.2023 — (СПОРТ ТВ) Гледајте ВО ЖИВО: Шкупи Тиквеш 26од 10(Гледај онлајн@@@) ВО ЖИВО: Шкупи Силекс 20/08/2023 20. 2023 — Вардар ... Силекс Вардар пренос 26 ноември 2023 Фудбал пред 1 ден — Силекс – Шкендија Борец – Вардар.. 2023 — 2023 Штип Тиквеш гледја[[ТВ во живо***]] Струга Трим-Лум Брегалница [ГЛЕДАЈТЕ!! ]... (СТРИМИНГ . Гледајте ВО ЖИВО: Алкалоид – Еурофарм Пелистер, Вардар – Тиквеш (ЛИНКОВИ)24 Ракомет - 12. 03. 2022Од 11:00 часот во Битола тимот на Еурофарм Пелистер игра со Алкалоид во Купот на Македонија, додека од 13:00 часот, Вардар ќе се соочи со Тиквеш во битката за место на завршниот турнир во Купот на Македонија. 24 Ракомет - 11. 2022Maкедонските претставници Вардар и Еурофарм се изборија европска пролет, Вардар ќе продолжи во осминафиналето на Лигата на шампионите, а Еурофарм Пелистер продолжува во истата фаза во Лигата на Европа. Gol. mk - 11. 2022Екипата на Еурофарм Пелистер 2 доби ново засилување во Антонио Николовски. mk - 10. 2022Еурофарм Пелистер не прекинува да го засилува играчкиот кадар за следната сезона. По најавата за коренити промени, клубот веќе има четири нови имиња. Последен во низата е средниот бек од Португалија, Вилсон Дејвис, кому ќе му биде доверена... Sport 1 - 10. 2022Битолски Пелистер донесе уште едно странско засилување за следната сезона, па ја комплетира надворешната линија со среден бек од Португалија и нов член за новата сезона 2022/23 е Вилсон Дејвис. Дерби - 10. Тиквеш Струга гледја во живо 03/12/2023 пред 4 дена пред 8 дена — 2023 — Akademija Pandev v Vardar Skopje | First League Фудбал Livestream ▶️ http://amd. За... ((ГЛЕДАЈТЕ>>>)) Брегалница Работнички пренос 7 ((( ... Тој веднаш ќе му се стави на располагање на тренерот Александар Јовиќ и стручниот штаб. Се работи за 23-годишен ракометар, специјалист за игра во одбрана. 2022Откако пристигнаа две засилувања во првиот тим на Еурофарм Пелистер Французинот Руди Сери и Португалецот Вилсон Дејвис, денес битолскиот клуб објави засилување и во Еурофарм Пелистер 2. Нов ракометар е Антонио Николовски кој веднаш ќе се стави на... 2022Еурофарм Пелистер игра одлично оваа сезона, битолскиот состав обезбеди место и во осминафиналето од Лигата на Европа, еден од најважните играчи на пелистерци секако е средниот бек Јосип Периќ. 2022Македонскиот ракомет конечно по долга пауза пак доби ривалство какво што му доликува. Јанчев по дебито Тиквеш- Вардар, благодарност до МВР ... живо · Барај · 11:00 - Вести · 11:10 - Метео · 12:00 - Македонски приказни · 13:00 Тиквеш- Вардар, благодарност до МВР. По завршувањето на денешниот фудбалски ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page